UEFA Şampiyonlar Ligi İçin Kripto Para Borsası Sponsorları Arıyor!

Avrupa futbolunun yönetim organı UEFA, prestijli erkekler Şampiyonlar Ligi (UCL) kulüp yarışmasının yaklaşan 2024-2027 döngüsü için kripto para borsası sektöründen sponsorlar arıyor.

UEFA, kripto para dahil farklı sektörlerden sponsorlar arıyor

Açıklamalara göre ilgili tarafların resmi tekliflerini göndermeleri için 20 Mart’a kadar süreleri var. Bu arda, kaynaklar UEFA’nın bu kategoride halihazırda bir teklif aldığını belirtiyor. Ancak, organizasyonun aktif olarak kripto para borsası sektöründen ek sponsorlar aradığını kaydediyor. Sponsor arayışı Mayıs 2022’de UEFA’nın kulüp yarışmaları ortak ajansı Team Marketing ile birlikte başladı.

Mevcut ticari döngü için UEFA, Şampiyonlar Ligi için aralarında PlayStation, Walkers/Lays, FedEx, Mastercard, Türk Hava Yolları ve Oppo gibi önemli markaların da bulunduğu sekiz küresel sponsorla ortaklık kurdu. UEFA’nın ikincil kulüp müsabakaları olan Avrupa Ligi ve Konferans Ligi ise Heineken 0.0, Hankook, Enterprise, Swissquote, Just Eat ve Bwin gibi sponsorlarla anlaştı. UEFA, 2024-2027 dönemi için sponsor çekmek amacıyla daha önce kripto para borsaları da dahil olmak üzere finans sektörüne çağrı yapmıştı. Ancak, bu süreçte hiçbir kripto para firması başarılı bir teklif vermedi.

Crypto.com, daha önce sponsor olacağı bildirilmişti, ancak..

2022 yılında Crypto.com’un Şampiyonlar Ligi’ne beş sezon boyunca 428 milyon sterlin gibi şaşırtıcı bir bedelle sponsor olacağı bildirilmişti. Ancak, artan kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili endişeler nedeniyle anlaşma son anda suya düştü. Bu gerilemeye rağmen UEFA, kripto para borsası sektöründe ortaklıklar keşfetmeye kararlı.

Just Eat Takeaway.com, kısa süre önce 2024-2027 dönemi için üç UEFA erkek kulüp müsabakasının sponsorluğunu yeniledi. Anlaşma, UEFA’nın erkek kulüp müsabakalarının resmi yemek dağıtım ortağı unvanını veriyor. Buna, Just Eat Takeaway.com’a Şampiyonlar Ligi de dahil. Şirket, oyun içi çevre LED panoları ve yayın sponsorluğu aracılığıyla marka görünürlüğü elde edecek. Ayrıca Just Eat Takeaway.com, maçlar sırasında sahada özel aktivasyon fırsatlarına sahip olacak. Böylece, Avrupa futbol dünyasındaki varlığını daha da güçlendirecek. Just Eat Takeaway. uluslararası bir online yemek dağıtım şirketi.

Kripto para firmaları spor takımlarıyla sponsorluk anlaşmaları hedefliyor

Kripto para firmaları, görünürlüklerini ve müşteri tabanlarını artırmayı amaçlıyor. Bunu arenalar ve takımlarla önemli sponsorluk anlaşmaları yaparak sağlamaya çalışıyor. Böylece, spor dünyasında giderek daha fazla iz bırakmayı hedefliyor. Crypto.com, 2021 yılında Los Angeles Lakers’ın oynadığı eski Staples Center’ın isim haklarını aldı. Kripto para borsası bunun için 700 milyon dolar harcadı. Mekan artık resmi olarak Crypto.com Arena olarak adını kullanıyor.

Borsa ayrıca UFC’ye sponsor olmak için 175 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma, borsanın logosunu on yıl boyunca şortlar, üst sütyenler ve yürüyüş kapüşonluları dahil olmak üzere çeşitli dövüş ekipmanlarına yerleştirdi. Ayrıca Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere şirket, Philadelphia 76ers, Formula 1 Racing ve hatta basketbol süperstarı LeBron James’in tanıtım çabalarında yer alması da dahil olmak üzere çeşitli başka spor ortaklıklarına da girdi.

Müflis kripto borsası FTX’in de daha önce spor şirketleriyle bir dizi sponsorluk anlaşması yapmayı başardı. FTX, Miami Heat ile 125 milyon dolar değerinde 19 yıllık bir ortaklık kurdu. Bu kapsamda büyük bir spor salonunun isim haklarını alan ilk kripto şirketi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x